Najlacnejšie povinné zmluvné poistenie na trhu

Ak ste si zakúpili nové vozidlo, prípadne si chcete overiť, či je váš súčasný poisťovateľ pre vás skutočne ten výhodnejší, môžete tak urobiť veľmi ľahko. Dokonca kvôli PZP ani nemusíte opustiť váš domov. Návšteva pobočiek rôznych poisťovní býva veľmi únavná a neraz aj zbytočne dlhá. Mnohokrát čakáme v rade a mnohokrát sa nás predajcovia snažia presvedčiť o tom, že práve to ich ponúkané je to najlepšie, pričom sami vieme, že to tak nie je. Jedno je však isté. To výhodnejšie zabezpečenie nájdete na stránke, ktorú otvoríte kliknutím. Ak máte záujem, tak výhodné povinné zmluvné poistenie vozidla si môžete pozrieť cez poistnú kalkulačku. Môžete sa spoľahnúť, že takéto poistenie nájdete aj online. Takto máte záruku, že to správnejšie vám len tak pomedzi prsty neprejde.

Prieskum všetkých PZP online behom okamihu

PZPJe veľmi náročné pochodiť všetky pobočky, aby ste skutočne zistili, ktoré PZP je pre vás to najlacnejšie na trhu. Ale aby bol váš úsudok objektívny, je potrebné to absolvovať. Teda pardon, bolo by to nevyhnutné vtedy, ak by ste nemali k dispozícii jeden prevratný výpočtový nástroj. Online PZP kalkulačka vám behom niekoľkých minút urobí výpočet a porovnanie možností, takže bez toho, aby ste  opustili váš domov zistíte, ktoré povinné zmluvné poistenie je pre vás skutočne to vhodné. Hneď od vrchu uvidíte všetky možnosti a cena poistného sa bude postupne zvyšovať. Ponuky budú rôzne, pričom nemusia všetky poskytovať rovnaké krytie. Všetko však budete mať detailne pri výsledkoch PZP vypísané.

Veľkou výhodou tohto nástroja je, že na rozdiel od iných porovnávacích nástrojov vie porovnať oveľa viac ponúk. Nie jedna, nie dve alebo tri. Ale rovno jedenásť poisťovní sa vám vo výsledkoch zobrazí. Pre to najlacnejšie PZP je porovnanie nevyhnutné. Uvidíte ponuky od poisťovní ako:

 • Allianz,
 • Axa,
 • Kooperativa,
 • Komunálna poisťovňa,
 • Generali,
 • Genertel,
 • Groupama,
 • Union,
 • UNIQA,
 • Onlia
 • či ČSOB.

Prieskum bude komplexný, takže už nemusíte vykonať žiadne dodatočné hľadanie.

Ako sa k najlepšiemu povinnému zmluvnému poisteniu dostať?

Počítač s internetomJe to skutočne veľmi rýchle a jednoduché. Stačí, ak si kliknete na výraz vyznačený v úvode a ten vás presmeruje na najkomplexnejšiu a bezplatnú kalkulačku na výpočet a porovnanie poistných ponúk na trhu. Následne bude potrebné vypísať technické parametre poisťovaného vozidla, ako aj niektoré údaje o vás. Je to hlavne preto, aby ste získali čím viac zliav a tým pádom o to lepšie, lacnejšie a výhodnejšie poistenie vozidla. Vypisovanie vám nezaberie ani 10 minút. Po odoslaní vypísaných údajov si počkáte niekoľko sekúnd a na monitore sa vám začnú zoraďovať výsledky porovnania. Priamo z nich môžete o niektorú ponuku aj požiadať. A to jediným klikom na ňu.

Aby bolo povinné zmluvné poistenie, ktoré ste si vybrali ako najvýhodnejšie pre vás platné, je potrebné uhradiť poistné. Učiňte tak čím skôr. Na mail vám po odoslaní žiadosti boli odoslané dokumenty ako návrh a podmienky zmluvy, dočasná zelená karta, ako aj údaje na zaplatenie faktúry. V minulosti to bola Biela karta. Dočasná karta dokazuje platnosť poistenia, no platí len 30 dní. Takže platbu uhraďte tak, aby ste po tejto dobe mali k dispozícii jej originál. Ten vám spolu so zelenou kartou budú doručené po tom, čo poisťovňa od vás obdrží platbu poistného.

Zistite cenu PZP kalkulačkou

To, že ste možno komunikatívny ešte neznamená, že si budete vybaviť množstvo zliav a bonusov. Najlacnejšie PZP si vybavíte jedine online a to bez jazykových prejavov. Totiž to, kalkulačka vám zaráta všetky možné zľavy, plus špeciálnu 10%-nú zľavu len preto, že sa rozhodli o uzatvorenie zmluvy cez internet. Samotní poisťovatelia vedia, že je oveľa pohodlnejšie, ak zákazník nemusí chodiť do pobočky. Je to lepšie aj pre neho, nakoľko sa online zmluva pripraví oveľa rýchlejšie ako ju vystaví pracovník v pobočke.

PZP uzatvorené online je lepšie aj preto, lebo vás nijako neobmedzuje. Porovnanie a výpočet ceny prostredníctvom kalkulačky je nielen bezplatné a nezáväzné, ale využiť ho môžete hocikedy. Samozrejme, keď máte prístup na internet. Nemá otváraciu dobu, takže sa z práce nemusíte ponáhľať, aby ste to stihli. Ak si spomeniete hoc aj o polnoci, že ste si zabudli tento typ zabezpečenia uzatvoriť, nie je problém. Zároveň týmto nielen ušetríte hodiny času, ale dokonca aj získate behom niekoľkých minút povinné zmluvné poistenie. Jedine kalkulačka a porovnanie vám ukážu, že rozdiel v poistnom môže činiť skutočne aj 300 €.

Riskovať bez povinného zmluvného poistenia sa neoplatí

Ak jazdíte bez predĺženia poistnej zmluvy, prípadne bez príslušných dokladov, hrozí vám pomerne vysoké pokutovanie. U nás to môže byť na mieste aj niekoľko stoviek eur. Pričom právomoc na pokutovanie trvá aj 3 roky po tom, čo ste jazdu na čierno absolvovali. Vtedy sa však pokuta môže vyšvihnúť aj na niekoľko tisíc eur. V zahraničí by vám bez zelenej karty nepomohlo ani to, keby ste u nás mali uzatvorené PZP. Bez príslušného dokladu vám môžu uložiť niekoľkotisícovú pokutu, a bez platného dokladu vám v niektorých štátoch môžu zabaviť celé vozidlo.

Čo je však dôležité… nezabudnite, že poistenie je nutné uzatvoriť nielen na osobné auto, ale aj na iné druhy motorových a nemotorových vozidiel. A to:

 • nákladné autá,
 • pracovné či cestné stroje,
 • historické vozidlá bez EČV,
 • motocykle,
 • prípojné a návesné vozidlá atď.

Na tieto všetky si môžete uzatvoriť to najlepšie a najlacnejšie PZP prostredníctvom bezplatnej kalkulačky a jej online porovnania. Už nestrácajte zbytočne čas a vaše možnosti si zistíte už teraz.

Štatistiky: https://www.minv.sk/?statisticke-prehlady-agendy-vozidiel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *